Alışveriş Sepeti

Maket Ev Kiti İle El Yapımı Maketler

Maket Ev Yapımı

Robotime maket ev kitleri ile artık hazır temalardan seçtiğinizi satın alarak yapmaya başlayabilirsiniz. Birbirinden farklı ve en ince detayına kadar düşünülmüş modeller bittiği zaman evinizin, ofisinizin ya da çalışma alanınızın en güzel yerini süsleyecek. Robotime maket  kitleri özel kutusu içinde, malzemeleri ayrılmış şekilde size gelmektedir. Kağıt, ahşap, plastik ve kumaş malzemeleri maketinize uygun olarak kullanıp minik objelerinizi oluşturabilirsiniz.  Ana iskelet genellikle ahşap ya da plastik boyanabilir malzemededir. Satın alacağınız pigment boyalar ile dış cepheyi ya da duvarları istediğiniz renkte boyayabilirsiniz.

Malzemelerden kutu içeriğinde bulunan kılavuza göre objeleri oluşturabilirsiniz. Yapım aşamasının sıralaması oldukça önemlidir. Kılavuza göre parçaları oluşturmaya başlarsanız sonuca daha rahat gidebilirsiniz. Parçalar oldukça ufak boyutlarda olduğu için maket ev yapımında çok dikkatli ve hassas davranmak gerekmektedir. Parçalar kaybolursa ya da kırılırsa paniklemenize gerek yok. Ahşap, kağıt ya da plastik malzemeleri kendi yaratıcılığınız doğrultusunda tamamlayıp objeye farklı dokunuşlar katabilirsiniz.

Maket ev

Maket Ev Yapmak Biraz Sabır Gerektiren bir Uğraştır.

Maket Ev Kitlerinin yapısı oldukça detaylı olduğu için, parçaların tamamını oluşturmanız biraz zaman alacaktır.  Tüm kiti tek seferde yapmaya uğraşmayın. Bunu zamana yayın. Kılavuzu sayfalara bölüp her gün belirlediğiniz sayfa sayısı kadar mesafe kat edebilirsiniz. Ortalama bir modelin yapımı 20 saat üzerinde sürmektedir. İnanın sabrederseniz, bu sürecin sonunda hiç pişman olmayacaksınız. Maket ev yaparken günlük belirli bir zamanı buna ayırabilirsiniz. Böylelikle gerçek bir hobi edinmiş olabilirsiniz.

Maket ev yapımı için mutlaka bir alan yaratın

Maket ev yapımına başlamadan önce mutlaka bunun için bir alan hazırlayın. Belki de günlerce devam edecek yapım aşamasında parçalarınız bu alanda kalacak bunu unutmayın. Maket ev yaparken geniş bir alana yayılacağınız için parçalara kolay ulaşabilmeniz ve parçaların kaybolmaması gerekmektedir. Mümkünse kimsenin sürekli kullanmadığı evinizin bir köşesini maket ev kitinizi tamamlamak için ayırabilirsiniz.

Malzemelerinizi önceden hazır edin

Maket ev yapınında kullanacağınız malzemeleri önceden hazırlayın. Maket bıçağı, makas, boya, dilerseniz kesme matı gibi malzemeleriniz maketi tamamlarken size büyük faydası olacaktır.

Kişiselleştirin

Maket ev kitinizi aldınız ve maket yapımına başlıyorsunuz. Yönergelere sadık kalarak oluşturduğunuz modele yaratıcılığınız doğrultusunda ufak dokunuşlar katarak sadece size özel bir hale getirebilirsiniz. Kendi fotoğraflarınızın küçültülmüş hallerini tablo olarak kullanabilirsiniz. Ya  da çok sevdiğiniz bir bibloyu temada kullanabilirsiniz. Tamamı sizin yaratıcılığınızla doğru orantılı olarak sayısız alternatif ile maketinizi kişiselleştirebilirsiniz.

Robotime Resmi İnternet SitesiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir