Alışveriş Sepeti

Tüm Kitler Yurtdışından gönderilmektedir. Teslim Süresi 15 Gündür. Tüm vergileri ödenmiştir. Ücretsiz Kargo olarak gönderilmektedir.

Çocukların yaratıcılığı, ince motor becerilerin gelişimini nasıl etkiler? Bir örneğe bakalım …

[ad_1]

Çocukların yaratıcılığı, ince motor becerilerin gelişimini nasıl etkiliyor?

Modelleme örneğine bakalım🙌

Okul öncesi çağda, iyi motor becerilerin geliştirilmesi ve el hareketlerinin koordinasyonu üzerine çalışmak, özellikle çocuğun konuşmasının gelişimini hızlandırmak için yazmaya, özellikle okula hazırlanmanın önemli bir parçası olmalıdır.
Birçok bilim adamı, çalışmalarında ilkokul çağının yaratıcı yeteneklerin geliştirilmesinde başarılı olduğunu, dolayısıyla bir çocuğun mevcut durumdan çıkmanın bir yolunu bulabileceğini sürekli olarak belirtti.
.
Kendi elleriyle bir şeyler yaparak, çocuklar dikkat ve hafıza geliştirir, doğruluk, azim ve sabır ister. Bütün bunlar okulda çocuğun, özellikle yazarken ustalaşırken ve gelecekteki yaşamında bile bu niteliklerin faydalı olacağı, yaratıcılık sınıflarının sanatsal tat ve mantık geliştirmeye yardımcı olacağı, mekânsal hayal gücünün oluşumuna katkıda bulunacaktır. Ek olarak, çocuklar daha küçük öğrenciler için çok önemli olan ince motor becerilerini geliştirmiştir. Düzgün bir şekilde düzenlenmiş çalışmalar, çocuklara çeşitli malzemelerin kalitesi ve yetenekleri hakkında derinlemesine bilgi verir, olumlu duyguları güçlendirmeye yardımcı olur, çalışma ve el sanatçılığının özelliklerine hakim olma arzusunu harekete geçirir ve bunları dekoratif sanatla tanıştırır.
Genç öğrencilerde ellerin ince motor becerilerinin gelişiminin etkili biçimlerinden biri modellemedir.
.
Modelleme, yumuşak plastik malzeme üzerinde çalışmayla ilişkili heykelsi bir eser yaratma sürecidir: ıslak kil, hamuru, balmumu, hamur, eller ve yardımcı aletler – yığınlar vb. Pimenova E.P. “daha ​​fazla çocuk modelleme yapan, parmaklarının hareketlerinin daha emin ve koordine olduğunu” vurguluyor. Modelleme, en somut sanat şeklidir. Çocuk sadece yarattığı şeyi görmez, aynı zamanda dokunur, alır ve gerektiğinde değiştirir. Bu nedenle, modelleme derslerinde zihinsel aktivite, yaratıcılık ve sanatsal lezzet özellikle gelişir
.
.
#creativity #moulding #meal amotorics #rumboxes #rumbox #rumboxesperm # giftsperm # giftsunborn # hediyeler için fikir # kendin yap #diyhouse #robotime #wowideapem #rolife_official

[ad_2]

Source